Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Ogród to jedno z najbardziej ulubionych miejsc w naszym domowym ognisku. W nim pielęgnujemy piękne rośliny, które umożliwiają nam przyjemny relaks wśród pięknej przyrody. Ogrody to nie tylko miejsce odpoczynku po pracy, to także wspaniała lokacja do przyjmowania gości, spędzenia miłego czasu przy kieliszku wina czy dobrym obiedzie. Właściwy projekt ogrodu ogrodu dla początkujących nie jest łatwym zadaniem. Sprawdźmy, czym kierować się przy jego planowaniu.

Podziel ogród na strefy

Projektowanie ogrodów to nie tylko dobór odpowiedniej roślinności, która będzie zdobić naszą małą zieloną enklawę. To przede wszystkim odpowiednie zaplanowanie i zagospodarowanie przestrzeni. Powinno ono uwzględniać podział terenu na kilka stref. Warto wydzielić przestrzeń rekreacyjną, w której bawić będą się dzieci, towarzyską, w której można spożywać posiłki, przyrodniczą i miejsce na grilla lub ognisko. Przejście z tych stref powinno być naturalne i swobodne. Oczywiście, roślinność powinna zdobić każdą część przestrzeni, najbujniej jednak powinna rozwijać się w strefie przyrodniczej, która będzie swoistą wizytówką ogrodu.

Przydatne gadżety

Dobre projektowanie ogrodów zakłada również użycie pewnych potrzebnych i przydatnych gadżetów. Do strefy rekreacyjnej idealnie nada się drewniana huśtawka i hamak. Mogą na nich odpoczywać nie tylko najmłodsi. W części towarzyskiej należy ustawić dobrze dopasowane do charakteru ogrodu meble. Zdecydowanie, najbardziej atrakcyjne są te, wykonane z drewna. Idealnie sprawdza się także altana. Chroni przed słońcem, a jednocześnie jest pięknym dodatkiem zdobiącym ogród. Dobrym posunięciem jest postawienie grilla na stałe, np. pod postacią murowanej konstrukcji.

Roślinność

Wybierając roślinność należy kierować się podstawową zasadą umiarkowania w doborze gatunków. Frywolność jest całkowicie niewskazana. Z jednej strony, całkowicie odmienne rośliny nie wyglądają najlepiej, z drugiej zaś, niektóre gatunki nie mogą ze sobą współwystępować, co może doprowadzić do ich uschnięcia. W tym aspekcie najlepiej poradzić się fachowców. Rośliny muszą mieć duży dostęp do światła. Nie wprowadzajmy ich zbytniego nagromadzenia. Najlepszy efekt wywołuje bowiem poczucie swobodnej przestrzeni w ogrodzie.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:03PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST