Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Materace lateksowe znakomicie dopasowują się do kształtu ciała, przez co zalecane są one osobom, które cierpią na rozmaite dolegliwości bólowe. Są one elastyczne, a także bezpieczne dla użytkownika. Ten model zwykle wykorzystywany jest przez osoby starsze, rekonwalescentów, czy też osoby z bólami kręgosłupa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić ten materac profilaktycznie. Jego działanie może uchronić nas przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Jak wykonany jest materac lateksowy?

Materac lateksowy to nic innego, jak połączenie kilku bloków lateksu. Warto zaznaczyć, że nie jest to tworzywo całkowicie sztuczne. Lateks syntetyczny wzbogacony jest naturalnym mleczkiem, które pochodzi z drzewa kauczukowego. Takie tworzywo jest dość plastyczne, dzięki czemu dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Trzeba również dodać, że to materiał przepuszczający powietrze, co gwarantuje odpowiednią wentylację. Dzięki porowatym kanalikom możliwe jest odprowadzanie wilgoci, czy tez potu. Lateks to również materiał, który gwarantuje optymalny poziom higieny. Posiada on właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne.

Materac wykonany z lateksu nie jest zalecany dla osób potliwych, ponieważ wykazuje on skłonność do pleśnienia. Im większa wilgotność, tym większe ryzyko, że zostanie on zaatakowany przez pleśń.

Materace lateksowe - dla dzieci i dorosłych

Materace lateksowe to świetna opcja nie tylko dla osób dorosłych, które dbają o kondycje swojego kręgosłupa. To również znakomita opcja dla małych dzieci. Są one zalecane nawet dla niemowlaków. Z uwagi na to, że materac lateksowy wyróżnia się odpowiednią twardością i grubością, można śmiało stwierdzić, że wspiera rozwój układu kostnego malucha. Pomimo tego, że jest to materiał przyjemny i sprężysty, to delikatne ciało dziecka jest podparte podczas snu. Jest to gwarancją tego, że sen przebiegnie spokojnie i bezpiecznie. Decydując się na zakup lateksowego materaca dla niemowlaka należy sprawdzić jego gęstość. Im jest ona wyższa, tym lepiej.

Warto wspomnieć, że materac lateksowy jest również doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Materiał ten nie gromadzi kurzu, ani innych zanieczyszczeń. Są to modele hipoalergiczne.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:14PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST