Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Aby rolety i inne pokrycia okienne zachowały swój nienaganny wygląd, muszą być regularnie czyszczone. Systematyczne usuwanie kurzu pozwala także na podwyższenie jakości powietrza obecnego we wnętrzach, a tym samym poprawę warunków oddychania osób zmagających się z problemami alergicznymi.

Czyszczenie rolet materiałowych

Zabrudzenia i pozostałe defekty są bardzo widoczne na roletach materiałowych, przez co obniżają ich estetykę. Najlepiej czyścić je w słoneczne dni. Część obecnie stosowanych materiałów poddawanych jest impregnacji antystatycznej, dzięki czemu nie łapią kurzu tak szybko. Są również mniej podatne na płowienie pod wpływem słońca. W przypadku rolet tkaninowych, zabrudzenia najlepiej usuwać półsuchą lub delikatnie zwilżoną szmatką, np. bawełnianą czy flanelową. Warto wykorzystać w tym celu jedynie wodę, ewentualnie dodając niewielką ilość płynu przeznaczonego do mycia naczyń. Czyszczenie rolet materiałowych powinno odbywać się regularnie. Przed ponownym zwinięciem, całość należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Rolety rzymskie i pilsy

Do podnoszenia rolet rzymskich wykorzystywany jest specjalny mechanizm lub sznurek. Nadają się do prania w pralce, ale bez wirowania i z koniecznym zastosowaniem programu do prania delikatnych tkanin. Podobnie wygląda to w przypadku rolet zwijanych w harmonijkę, czyli pilsów. Zwykle powstają one z pojedynczej tkaniny, którą można wyprać przy użyciu delikatnego płynu do prania. 

Rolety typu dzień i noc

Cechą charakterystyczną rolet typu dzień i noc jest zastosowanie dwóch materiałów. Jeden z nich przepuszcza światło, a drugi nie. Zazwyczaj rolety tego typu produkowane są z poliestru. Aby uniknąć odbarwienia, nie jest wskazane pranie ich w pralce lub pralni chemicznej. Zamiast tego warto użyć do czyszczenia szczotkowej końcówki od zwykłego odkurzacza. Zabrudzenia znikają z powierzchni tak szybko, jak z dywanu poddawanego odkurzaniu. Jeżeli na roletach kurzu nie ma przesadnie dużo, wystarczy przetrzeć je delikatnie zwilżoną ścierką.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:00PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST