Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Komorniki to niewielka miejscowość zlokalizowana na południowy zachód od Poznania. Miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana z miastem - dojeżdżają tam autobusy między innymi z Górczyna. Na pętli górczyńskiej można przesiąść się na autobus kursujący po Poznaniu lub tramwaj, którym w kilkanaście minut dojeżdża się do centrum.

Co znajduje się w Komornikach?

W Komornikach znajdują się wszystkie niezbędne obiekty infrastruktury publicznej. Na granicy z Poznaniem jest tam też duże centrum handlowe, dwa markety budowlane, stacja benzynowa oraz duży sklep sportowy. W miejscowości są również mniejsze, znane wszystkim supermarkety i dyskonty oraz niewielkie sklepy osiedlowe.

Oprócz elementów infrastruktury handlowo - usługowej, znajdują się tam również szkoły, przedszkola i żłobki. Dlatego ludzie chcący budować domy w Komornikach doceniają to, że wszędzie będą mieli blisko.

Bliskość natury

Niedaleko od Komornik znajduje się Wielkopolski Park Narodowy - jeden z najpiękniejszych w naszym kraju. W Parku nie brakuje ścieżek pieszych i rowerowych, są tam też piękne i czyste jeziora, więc każdy, kto lubi aktywnie spędzać czas na wolnym powietrzu znajdzie tu coś dla siebie.

Doskonała infrastruktura drogowa

Komorniki leżą niedaleko obwodnicy Poznania. Dojazd do autostrady zajmuje obecnie od kilku do kilkunastu minut - zależnie od lokalizacji oraz natężenia ruchu. Budowana obecnie droga S5 łącząca węzeł Poznań Zachód ze Stęszewem dodatkowo odciąży fragment drogi numer 5 przebiegającej przez miejscowość. To z kolei ograniczy ruch na tym odcinku drogi tylko do ruchu lokalnego.

Dlaczego warto zamieszkać właśnie tu?

Ludzie uciekający z miasta i chcący budować swoje domy pod Poznaniem decydują się często na zamieszkanie właśnie tutaj. Sprzyjają temu niższe, niż w Poznaniu ceny działek, dobra komunikacja oraz solidna infrastruktura handlowo - usługowa. Nie bez znaczenia jest też bliskość szkół przedszkoli i żłobków. Fakt, że w okolicach nie brakuje terenów zielonych, gdzie można aktywnie spędzać czas sprawia, że Komorniki to doskonałe miejsce do zamieszkania z rodziną.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:49PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST