Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Firany jak powszechnie wiadomo działają jak filtry, które zatrzymują wszystkie zanieczyszczenia zza okna, dlatego też ich systematyczne pranie jest koniecznością. Jeżeli nie zadbamy odpowiednio o firany, to bardzo szybko zaczną żółknąć przez co nie będą prezentować się bardzo okazale. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak prać firanki, aby były idealnie białe i odświeżone!

Ręczne pranie

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby bardzo dobrze wytrzepać firanki z kurzu. Ręczne pranie firanek w dzisiejszych czasach ma bardzo wielu zwolenników. Po pierwsze ręczne pranie daje znakomite efekty, a po drugie minimalizujemy w ten sposób ryzyku uszkodzenia firanek. Uważać muszą przede wszystkim te osoby, które mają firanki z naturalnych włókien. Lniane i bawełniane firany powinno prać się w ciepłej wodzie z mydłem i systematycznie płukać w letniej wodzie z dodatkami krochmalu. Po praniu firanki należy dokładnie wysuszyć na sznurze i wyprasować w temperaturze 150-180 stopni. Jeżeli chodzi o firanki ze sztucznych włókien (np. tergal, stylon, nylon) to najlepiej prać je z niewielkim dodatkiem detergentu. Wystarczy zwykły proszek lub płyn do prania.

Pranie firan Poznań - Automatyczne pranie

Bardzo wiele nowoczesnych pralek ma specjalne programy do prania delikatnych tkanin, które doskonale sprawdzą się w przypadku firanek. Jeżeli ustawimy wirowanie na dużych obrotach to musimy liczyć się z tym, że nasze firanki mogą się uszkodzić. Wkładając firany do pralki najlepiej złożyć je w kostkę. Godne uwagi są również specjalne worki do prania, które doskonale zabezpieczą firanki przed uszkodzeniem. Wyprane firanki od razu należy wieszać na oknach, dzięki czemu nie będą nawet w najmniejszym stopniu pomięte. Nie zaleca się również suszenia firanek w zwykłych suszarkach bębnowych.

Jak czyścić moskitiery?

Oprócz firanek warto zadbać także o moskitiery, które również działają jak filtry i zatrzymują kurz. Moskitiery należy wypłukać w czystej wodzie bez użycia jakichkolwiek detergentów. Do suszenia doskonale sprawdzą się suche i stosunkowo miękkie ręczniki. Jeżeli nie wysuszymy dokładnie moskitier to niestety będą stopniowo się odkształcać.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 1:55PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST