Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Woda to podstawa ludzkiej egzystencji na świecie. Znaczący procent naszego ciała składa się właśnie z wody. Jeżeli organizm jest odpowiednio nawodniony funkcjonuje zdecydowanie lepiej, co potwierdzają liczne badania specjalistów. W przypadku Polski niestety często mamy problem z twardą wodą. Dlaczego?

Problem twardej wody

Twarda woda to poważny problem, którego pod żadnym pozorem nie możemy bagatelizować. Co decyduje o tym, że woda jest twarda lub nie? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Na wskutek wieloletnich badań dowiedziono, że twardość wody zależy od ilości rozpuszczonych w niej soli wapnia, metali i magnezu. W takiej sytuacji woda niestety staje się twarda i ulega zjawisku „kamienienia”. I jest to problem poważny, ponieważ wodę wykorzystujemy zarówno w celach konsumpcyjnych jak i przemysłowych. Wyobraźmy sobie, że woda wykorzystywana w środowisku domowym może i jest zazwyczaj szkodliwa dla naszego zdrowia. Jej skuteczność spada także podczas prania, ponieważ aby uzyskać lepsze efekty musimy użyć więcej środków czyszczących, a także zmiękczaczy.


Co to jest i na czym polega zmiękczanie wody?

Jest wiele skutecznych metod zmiękczania wody, bazujących oczywiście na działaniu chemicznym. Musimy zdawać sobie sprawę, że zmiękczanie wody to nic innego jak eliminacja z niej wszystkich w/w substancji, które wpływają na jej twardość. Wodę można więc oczyszczać na wiele sposobów. Skutecznym rozwiązaniem jest destylacja, która doprowadza do odmineralizowania wody. Niestety minusem destylacji wody jest jej dość wysoki koszt. Ciekawszym rozwiązaniem jest użycie zmiękczacza wody. Zmiękczacze wody to urządzenia naładowane jonami sodu, które wymieniają kationy wapnia i magnezu na kationy sodu. Skład chemiczny wody po jej zmiękczeniu bardzo mocno się zmienia. Wynika to z faktu, że jony wapnia i magnezu są wyeliminowane po aby w wodzie nie tworzył się osad z kamienia. To z kolei ma wpływ na nasze zdrowie, ale także żywotność urządzeń czy instalacji. Miękka woda daje nam wiele korzyści. Przede wszystkim koszty ogrzewania potrafią być mniejsze nawet o 15%, gdyż grzejniki pracują wydajniej. Spożycie czystej i zdrowej wody, wpływa na nasze zdrowie. Wysokiej jakości woda to lepsza cera. Wszystkie urządzenia, które mają kontakt z wodą na co dzień pracują lepiej i efektywniej, a ich żywotność ulega wydłużeniu. Warto też odnotować mniejsze użycie środków chemicznych.

 

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:54PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST