Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Samochód posiadający automatyczną skrzynię biegów zużywa nieco więcej paliwa, osiąga niższe prędkości niż model ze skrzynią tradycyjną oraz gorzej przyspiesza. Automatyczna skrzynia biegów jest jednak rozwiązaniem bardzo wygodnym, zwłaszcza w ruchu miejskim, gdzie nietrudno o korki.

Prędkość przełożeń w ich przypadku dużo szybko niż w skrzyniach manualnych. Jazda takim samochodem jest dużo płynniejsza i spokojniejsza. Nie występują bowiem charakterystyczne szarpnięcia i nie występuje możliwość tzw. zaduszenia się silnika.

Kierowca, który nie musi cały czas zmieniać sprzęgła jest też bardziej skupiony i skoncentrowany na jeździe, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Jest to przydatne zwłaszcza dla świeżo upieczonych kierowców.

Główną wadą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wysoki koszt napraw w razie wystąpienia awarii automatycznej skrzyni biegów. Automaty, w przeciwieństwie do skrzyń manualnych, są zazwyczaj bardzo skomplikowane pod względem konstrukcyjnym. Naprawa niejednokrotnie może okazać się droższa niż zakup nowej skrzyni. Dodatkowo w modelach posiadających starsze automatyczne skrzynie biegów zużycie paliwa jest większe. W nowych modelach problem ten już jednak raczej nie występuje.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:09PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST