Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Samochód dwuosobowy, którego prowadzenie nie wymaga posiadania prawa jazdy staje się coraz popularniejszy na polskim rynku.

Czterokołowce występują w wersji lekkiej i ciężkiej. Te pierwsze (o wadze do 350 kg) osiągają maksymalnie prędkość 45 km/h i zużywają do 3 litrów paliwa na 100 km. Pojemność silnika w ich przypadku to 50 cm sześciennych. W świetle prawa są one sklasyfikowane w kategorii motoroweru. Do ich prowadzenia nie jest wymaganie posiadanie prawa jazdy. Czterokołowce w wersji do 550 kg są już traktowane inaczej. Do ich prowadzenia wymaganie jest prawo jazdy kategorii B1 (powyżej tej masy obowiązuje kategoria B).

Czterokołowce są rozwiązaniem wygodnym i bezpieczniejszym od tradycyjnego motoroweru. Dzięki czterem kołom są stabilniejsze, plastikowa karoseria i pasy bezpieczeństwa chronią kierowcę i jego pasażera. Dodatkowo posiadają trzy lusterka wsteczne, dwa przednie i dwa tylne reflektory, wycieraczki, a także zagłówki foteli. Są samochodami typowo miejskimi. Rozwiązanie to jest przeznaczone przede wszystkim dla osób starszych oraz takich, które nie mają czasu na uzyskanie prawa jazdy. Mogą z nich skorzystać również osoby, które utracił prawo do kierowania pojazdami w przeszłości.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:52PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST