Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Coraz więcej osób deklaruje chęć życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Widoczne to jest w momencie zmiany stylu życia, segregacji odpadów, a także w przejściu na ekologiczne ogrzewanie domu i zastąpienie energii elektrycznej – energią słoneczną.

Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystujące energię słoneczną to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie kwestii oszczędności i zminimalizowania strat energii w gospodarstwach domowych budownictwa jednorodzinnego.

Energia produkowana przez ogniwa fotowoltaiczne jest porównywalna do energii czerpanej z sieci, ale jej produkcja odbywa się samoistnie, dzięki promieniowaniu słonecznemu bez niszczącej ingerencji w środowisko naturalne.

Ogniwa fotowoltaiczne Poznań

Ogniwa fotowoltaiczne istnieją jako dwie zasadnicze grupy:

- monokrystaliczne, o kształcie ośmiokątnych płytek, chętniej

  montowane przez zainteresowanych ze względu na większą

  wydajność,

oraz

- polikrystaliczne – o wyraźnie jaśniejszej barwie i równych

  kwadratowych cienkich płytkach. Takie panele najczęściej używane są

  w kalkulatorach, zegarkach, jako źródło prądu zasilające lampy uliczne

  i w tym podobnych urządzeniach.

Panele fotowoltaiczne służące do zasilenia w energię domu,  montuje się zazwyczaj na nachylonym dachu, pod  jak najkorzystniejszym kątem w stosunku do słońca by ich właściwości i działanie były jak najefektywniej wykorzystane.

Do zamontowania paneli z ogniwami fotowoltaicznymi niezbędne są:

- ogniwa fotowoltaiczne,

- przetwornica,

- kable,

- akumulator oraz urządzenia pomocnicze.

Profesjonalna instalacja ogniw fotowoltaicznych

Wykonanie całej instalacji należy zlecić odpowiedniej firmie, zajmującej się montażem paneli fotowoltaicznych, ponieważ jest to dość skomplikowana procedura. W wielu dużych miastach można znaleźć doświadczone firmy, które zajmą się kompleksową instalacją.

Firmy instalacyjne montujące panele fotowoltaiczne, również dokładnie wyliczą ile będzie ich potrzebnych do zasilenia w energię wszystkie urządzenia w domu. Powierzchnia zamontowanych paneli czyli potrzebna ilość pojedynczych modułów, jest uzależniona od wielkości budynku i koniecznej mocy zasilającej; przykładowo – 24 metry kwadratowe dachu będą odpowiednie do umieszczenia na nim 14 paneli fotowoltaicznych o mocy ponad 3 kW.

Ogniwa fotowoltaiczne produkują tak zwaną zieloną energię. Jest ona nieszkodliwa dla otoczenia, bardzo wydajna i łatwo pozyskiwana.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:27PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST