Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Siecią komputerową nazywane są wszystkie części składowe, które w połączeniu umożliwiają komunikację i współdzielenie zasobów komputerom oraz innym urządzeniom elektronicznym. Instalacji sieci komputerowej podlegają wszystkie elementy sprzętowe, czyli urządzenia odpowiedzialne za prawidłową transmisję i udostępnienie sygnału, a także jego wzmocnienie, przefiltrowanie czy przekierowywanie. 

Urządzenia w instalacji sieci komputerowej

Mianem urządzeń transmisji określa się wszelkie nośniki transportu sygnałów, które przesyłane są przez sieć komputerową. Dotyczy to na przykład kabli koncentrycznych, kabli światłowodowych i skrętek dwużyłowych, a także powietrza, pozwalającego na swobodne przesyłanie światła, mikrofal czy fal radiowych. Równie istotne są urządzenia dostępu do nośnika transmisji. Odpowiadają one za formatowanie przesyłanych danych we właściwy sposób oraz umieszczanie ich w nośniku transmisji. Następnie odbierają informacje z danych zaadresowanych zgodnie z założonymi parametrami. Urządzeniami tego typu są w sieciach LAN karty sieciowe, które odpowiadają za opakowanie danych w tak zwane ramki. Instalacje sieci komputerowej wymagają zastosowania również urządzeń wzmacniających, filtrujących oraz kierujących przesyłane w ich ramach sygnały, które umieszczane są następnie w nośniku transmisji. 

Instalacje sieci komputerowych Kraków - ich zastosowanie

Głównym celem instalacji sieci komputerowej jest zazwyczaj potrzeba współdzielenia za pośrednictwem kilku komputerów podstawowych zasobów, np. drukarek, plików czy programów. Sieci tego typu są łatwe do zbudowania i tanie. W dziedzinie takiej, jak instalacje sieci komputerowych, Kraków jest w stanie zapewnić dostęp do specjalistów oferujących znacznie bardziej złożone usługi. Komputer zyskuje dostęp do sieci komputerowej za pośrednictwem odpowiednio skonfigurowanego interfejsu sieciowego. Niektóre urządzenia działające w danej sieci mogą mieć przypisane funkcje specjalne, np. routerów, mostów czy bram. Inne natomiast po prostu korzystają z udostępnionych zasobów oraz innych udogodnień tworzonych w ramach sieci.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:44PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST