Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Szyba to jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo na drodze, nie powinno więc dziwić, że kiedy zauważymy jej uszkodzenie, musimy poważnie zastanowić się nad jej wymianą — kiedy taka wymiana jest konieczna, a kiedy można zdecydować się na naprawę? Sprawdź!

Wymiana szyby w samochodzie, a rodzaj pęknięć

Najczęstszym winowajcą niespodziewanych uszkodzeń pojawiających się na przedniej szybie są przede wszystkim niewielkie kamyczki, które „wystrzelone” spod kół jadącego przed nami samochodu potrafią spowodować naprawdę wiele problemów. Niestety nie wszystkie z nich da się naprawić — jeżeli wielkość powstałego na powłoce szyby defektu przekracza średnicę 5-złotowej monety (22-24 mm) lub kiedy defekt znajduje się odległości mniejszej niż 10 cm od krawędzi szyby, wymiana szyby staje się koniecznością.

Drugą kwestią są o wiele rzadsze pęknięcia liniowe — w ich przypadku większość specjalistów nie podejmuje się naprawy, ponieważ tego typu uszkodzenia mają charakter postępowy (niektóre warsztaty na prośbę klientów próbują poradzić sobie z problemem, jeżeli długość uszkodzenia liniowego nie przekracza 10 cm, nie jest to jednak powszechna praktyka).

Czy szybę wymieniamy jedynie, wtedy kiedy pęknie?

Dla naszego bezpieczeństwa warto w tym miejscu obalić funkcjonujący w naszym społeczeństwie mit, mówiący o tym, że szybę wymienia się tylko wówczas kiedy ta pęknie — to zdecydowanie błędne myślenie. Szyba samochodowa (szczególnie ta przednia) narażona jest podczas eksploatacji samochodu na wiele czynników zewnętrznych, wpływających m.in. na pogorszenie jej przejrzystości. Jeżeli jadąc w nocy lub podczas opadów deszczu masz przed oczami zamazany widok, a rozproszone światła jadących z naprzeciwka samochodów oślepiają Cię coraz bardziej, najwyższy czas na wymianę szyby. Trzeba pamiętać o tym, że zużyta szyba potrafi znacząco ograniczyć widoczność, co w konsekwencji może doprowadzić nie tylko do pogorszenia komfortu jazdy, ale także do wypadku.

Szybę samochodową należy traktować jako taki sam element samochody jak np. klocki hamulcowe — jeżeli dostrzegamy oznaki zużycia, wymieniamy ją.

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:03PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST