Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Soczewki progresywne to - jak na razie - najbardziej zaawansowane rozwiązanie w kontekście okularów korekcyjnych. Ze względu na fakt, że są one wykonane w oparciu o specjalną, strefową technologię, można je wykorzystywać do obserwacji zarówno bliskich, jak i dalekich odległości.

Okulary progresywne - zasada działania

Soczewka progresywna jest zbudowana z kilku podstawowych stref. Pierwsza z nich, umiejscowiona z reguły w górnej części soczewki, pozwala na efektywne spoglądanie w dal. Drugi jej segment, umiejscowiony w środkowej części szkła, pozwala na obserwację obiektów znajdujących się na średnim dystansie od obserwatora. Z kolei dolna część soczewki, umożliwia oglądanie obiektów na krótkim dystansie (np. przy czytaniu).

Efektywne wykorzystanie okularów progresywnych

Profesjonalny optyk, zalecając stosowanie okularów progresywnych, najprawdopodobniej zaleci adaptację do nich, opartą na kilku, prostych zasad.

1. Okulary progresywne powinny być używane jak najdłużej. Im lepiej dostosujemy się do tej rady, tym szybciej wyuczymy się ich prawidłowego stosowania.

2. Schodząc po schodach, należy nauczyć się - przynajmniej na początku - odruchu opuszczania głowy, zbliżając brodę aż do klatki piersiowej. Dzięki temu szybko wyuczymy się przyzwyczajenia spoglądania przez dolną część soczewki. Istotne tu jest trzymanie się poręczy. Zwłaszcza tuż po zakupie soczewek.

3. Boczne obszary soczewek, sprzyjają powiększeniu spektrum efektywnego widzenia. Jeśli np. prowadzisz samochód i obszar ten wydaje Ci się za wąski, zawsze pamiętaj o lekkim obrocie głowy.

Jak przechowywać okulary progresywne?

- Przede wszystkim nigdy nie wolno kłaść ich szkłami do podłoża. W ten sposób, możemy łatwo je uszkodzić.

- Ściąganie okularów zawsze powinno odbywać się za pomocą obydwu rąk.

- Okularów progresywnych nie można stosować w warunkach silnego pylenia.

- Pod żadnym pozorem nie można wycierać okularów ręcznikami papierowymi, gdyż zawarte w nich włókna mogą doprowadzić do ich zarysowania.

Podsumowując, tylko pełne dostosowanie się do wspomnianych zasad, w pełni wydłuży czas efektywnego korzystania z okularów progresywnych. Znaleźć dobrego optyka, który wybierze dla Ciebie idealne okulary progresywne nietrudno - wystarczy wpisać w wyszukiwarce optyk z dowolnym miastem (np. Optyk Mosina), a wyskoczy pełno salonów optycznych!

Currencies
Wed, Apr 24, 2019, 2:49PM UTC
NamePriceChange% Change
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL
JSN_PAGEBUILDER_MARKET_ERROR_SYMBOL

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST