Home Page by K2 Home Page by JSN PageBuilder

Brak środków do życia to częsty problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Jak sobie z nim poradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest szybki przypływ gotówki pozwalający spłacić zaległości.

Weź kredyt

Zadłużanie się nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale gdy nie mamy wyjścia może uchronić nas przed eksmisją z lokalu mieszkalnego, odcięciem dopływu energii elektrycznej lub innych nieprzyjemnych sytuacjach.

Wyjedź do pracy za granicę

Zarobki na zachodzie Europy są nawet pięciokrotnie wyższe, wiele osób z problemami finansowymi decyduje się na emigrację w celu poprawienia swojej pozycji finansowej.

Znajdź dodatkowe płatne zajęcie

Praca dorywcza może być wykonywana wieczorami lub popołudniami i dodatkowo przynosić zysk.

Sprzedaj zbędną biżuterię

Telefon lub inne rzeczy w lombardzie. Wiele osób posiada różne niepotrzebne drogocenne rzeczy, których warto się pozbyć podczas krachu finansowego.

Pozbądź się nienoszonych ubrań

Wiele osób sprzedaje odzież na lokalnych portalach lub wymienia ją na inne przedmioty, które akurat potrzebuje, Wynajmij wolny pokój w swoim domu lub mieszkaniu. Jest to świetny sposób na dodatkowy przypływ gotówki i ograniczenie rachunków.

Zrezygnuj z drogich kosmetyków

Ekskluzywne kosmetyki mają wiele tańszych odpowiedników, które można kupić przez internet.

Prowadź listę przychodów i rozchodów w arkuszu kalkulacyjnym

Domowa księgowość pomaga kontrolować wydatki i analizować je. Następnie można je ograniczać i odpowiednio bilansować.

Prowadź dwa konta osobiste

Na jednym z nich staraj się oszczędzać, a na drugim przechowywać pieniądze przeznaczane na utrzymanie.

Planuj zakupy i analizuj co jest Ci potrzebne

Kupowanie tylko niezbędnych rzeczy pozwala oszczędzić spora część pieniędzy. Jeśli idziemy do sklepu z założeniem kupienia tylko produktów wypisanych na liście, nie tracimy dodatków pieniędzy na rzeczy, które mogą ewentualnie przydać się w przyszłości, ale nie muszą. Kolejnym złym nawykiem jest kupowanie na wyprzedażach zupełnie niepotrzebnej żywności i ubrań.

Karty lojalnościowe

Regularne zakupy w pewnych sieciach sklepów może się opłacać np. przez zbieranie punktów na karcie stałego klienta i wymienianie ich na ulubione produkty.

Skarbonka

Regularne wrzucanie nawet małych kwot do skarbonki może po roku przynieść efekt. Za dodatkową gotówkę zgromadzoną w ten sposób możemy wybrać się na wyjazd nad morze, wyjść na kolację, imprezę lub zostawić na „czarną godzinę”.

Szukaj tańszych odpowiedników ulubionych produktów

Na rynku jest wiele firm oferujących alternatywy do artykułów codziennego użytku, o których nie masz pojęcia, warto ich poszukać.

Odwiedzaj pchli targ

Gdy chcesz kupić jakiś mebel, warto wybrać się na miejsce, gdzie za nieduże pieniądze można kupić meble, rowery, zastawę stołową lub inne przedmioty w dobrym stanie.

 

Problemy finansowe są częste, ale zawsze istnienie wyjście z sytuacji, wystarczy dobrze rozplanować środki, którymi obecnie dysponujemy i zastosować kilka nowych rozwiązań w zarządzaniu swoją gotówką.

Demo Sample Videos

Quick Poll

Joomla forms builder by JoomlaShine

Weather

JSN_PAGEBUILDER_THIS_KEY_DOES_NOT_EXIST