Connect with us

Bez kategorii

JPK_VAT – informacje o nowej strukturze

jpk-vat-foto

Od 1 października 2020 r. obowiązuje nowy JPK_VAT z deklaracją. Dokument zastąpi wcześniej złożone deklaracje VAT-7 lub VAT7K załącznikami i informacją JPK_VAT.

Nowa metoda raportowania ograniczy potrzebę przekazywania przez podatników podobnych informacji organom podatkowym. Przedsiębiorcy nie będą musieli generować dwóch plików, składać dwóch podpisów i dwukrotnie przesyłać dokumentu. Nowy JPK_VAT zmniejszy również liczbę kontroli podatkowych. W miarę pozyskiwania informacji czas potrzebny na wykonanie wielu czynności kontrolnych ulegnie skróceniu. Podatnicy nie będą angażowani w weryfikację poprawności zgłoszonego podatku należnego i naliczonego, ponieważ każde rozliczenie VAT zostanie automatycznie zweryfikowane. Przypominamy, że przesunięcie terminu wprowadzenia nowego rozwiązania dla wszystkich przedsiębiorców na 1 października 2020 roku wiązało się z COVID-19, co jest odpowiedzią na złożone przez firmy wnioski.

Deklaracja JPK_VAT składa się z dwóch części: ewidencyjnej oraz deklaracyjnej, które są przesyłane razem w postaci jednego pliku. Złożyć ją muszą wszyscy czynni podatnicy VAT, w tym duże, średnie i małe firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa.

Co zawiera JPK_VAT z deklaracją?

Nowy plik JPK_VAT zawiera:

  • Zbiór informacji o zakupach i sprzedaży, które są generowane z ewidencji VAT za dany okres,
  • Pozycje ze starego zestawienia VAT-7 (lub VAT-7K),
  • Inne dane potrzebne do analizy poprawności rozliczeń.

Nowy dokument nie dotyczy skróconej deklaracji VAT dla usług taksówek pasażerskich, które powinny być opodatkowane ryczałtem (VAT-12). Nie dotyczy to również innych deklaracji podatkowych, do których mają zastosowanie aktualne przepisy (np. VAT-8, VAT-9M, VAT-10 czy VAT-14).

Jak wysłać nowy JPK_VAT?

JPK_VAT można składać wyłącznie w wersji elektronicznej raz w miesiącu. Podatnicy wysyłają dokumenty przed 25. każdego miesiąca poprzedniego miesiąca. Nowy JPK_VAT będzie miał dwa warianty: miesięczny podatnik-JPK_V7M i kwartalny podatnik-JPK_V7K.

Do podpisywania plików można używać podpisów kwalifikowanych, zaufanych plików konfiguracyjnych lub autoryzowanych danych. Po złożeniu JPK_VAT wraz z deklaracją, podatnik będzie mógł pobrać oficjalne potwierdzenie odbioru (UPO).

Bezpłatna aplikacja do wysyłki JPK_VAT

Ministerstwo Finansów zapewni przedsiębiorcom bezpłatne narzędzia pomagające w przygotowaniu, podpisaniu i przesłaniu dokumentów JPK_VAT wraz z oświadczeniami. Została udostępniona nowa wersja aplikacji e-microfirm oraz interaktywny formularz, który służy do samodzielnego wypełniania i wysyłania plików. Oba narzędzia dedykowane są najmniejszym uczestnikom transakcji gospodarczych.

Interaktywny formularz pozwoli Ci przygotować i wysłać nowy JPK_VAT z dwoma deklaracjami: dla podatników płacących miesięcznie podatek JPK_V7M oraz podatników płacących kwartalnie podatek JPK_V7K. Jest to łatwe w użyciu narzędzie internetowe, które zastąpiło istniejący plik csv. Nowa wersja jest dostępna na podatki.gov.pl od 1 października. Z formularza mogą skorzystać również podatnicy kontrahentów zagranicznych. Wysłanie pliku JPK_VAT z deklaracją nastąpi za pośrednictwem narzędzia JPK Client, które umożliwia weryfikację, zaszyfrowanie, podpisanie i wysłanie pliku. W razie potrzeby narzędzie obsługuje również inne pliki JPK. Aktualna wersja klienta JPK nie będzie już aktualizowana.

Elektroniczna aplikacja dla mikroprzedsiębiorstw pozwala na wystawianie i zapisywanie faktur krajowych, tworzenie ewidencji VAT oraz generowanie i wysyłanie plików JPK_V7M i JPK_V7K oraz JPK_FA. Do korzystania z niej wymagany jest oczywiście dostęp do Internetu. Do aplikacji możesz się zalogować za pomocą profilu zaufanego, e-ID lub bankowości elektronicznej. Dzięki wbudowanym opcjom importu i eksportu danych, obecni użytkownicy narzędzia będą mogli płynnie przejść na nową wersję z rozszerzonymi funkcjami. Nowe narzędzie również obsługuje historyczną wersję JPK_VAT dla wcześniejszych korekt. Aktualna wersja aplikacji będzie jeszcze aktualizowana.

Podsumowując, nowa struktura JPK_VAT 2020 została wprowadzona w celu uproszczenia raportowania ewidencji VAT. Należy jednak mieć na uwadze, że zmiany, o których mowa w tej klauzuli, dodały więcej obowiązków związanych z rejestracją VAT, dlatego łatwiej jest utrzymać prawidłową jej rejestrację poprzez wybór odpowiedniego systemu księgowego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą outsourcingową vattax.pl

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Oświetlenie do pokoju dziecka

oświetlenie w pokoju dla dziecka

Oświetlenie w pokoju dziecka może być różne w zależności od tego, gdzie ma zostać zastosowane. Innego oświetlenia użyjemy w strefie zabawy, innego do oświetlenia biurka, a jeszcze innego w trakcie zasypiania. Aby to osiągnąć, na każdym etapie rozwoju dziecka będziesz potrzebował różnych rodzajów lamp. Niemowlęta w swoim pokoiku potrzebują głównie delikatnego światła, które sprzyja zasypianiu. Przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym do wieczornych zabaw i nauki potrzebują mocniejszego oświetlenia, które zapewni im odpowiedni komfort w trakcie nauki. 

Jakie lampy wybrać do pokoju niemowlaka?

Stworzenie bezpiecznego i komfortowego otoczenia dla małego  dziecka jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Odpowiednie lampy pomogą dziecku komfortowo spędzać czas w jego pokoiku, zapewniając odpowiednie światło w każdej sytuacji. Lampy w pokoju dziecka powinny być dobrane tak, aby nie wpływały negatywnie na poczucie komfortu. Projekt i rozmieszczenie mogą mieć duże znaczenie, dlatego ważne jest, aby przy projektowaniu instalacji elektrycznej lub zakupie nowych produktów wziąć pod uwagę zarówno oświetlenie górne, jak i boczne. W pierwszych miesiącach życia noworodka nie jest dobrym pomysłem stosowanie silnego oświetlenia. Dotyczy to w szczególności centralnie umieszczonych lamp sufitowych.

Gdy przychodzi czas na wybór lampy do pokoju dziecka, masz wiele możliwości. Możesz wybrać żyrandole i plafony, które zapewnią idealną ilość światła w każdej przestrzeni, lub wypróbować lampy ścienne, które zapewnią bardziej intymną atmosferę.  

Kinkiety do pokoju dziecięcego

Lampy ścienne do pokoju dziecięcego to bardzo bezpieczny i atrakcyjny sposób na oświetlenie pokoju. Różnorodność kształtów zapewnia możliwość przyciągnięcia uwagi dziecka i dodania uroczych, dziecięcych akcentów w pokoiku Twojej pociechy. W ofercie sklepów internetowych dostępny jest szeroki wybór kinkietów do pokoju dziecięcego w różnych kształtach — są to gwiazdy, zwierzęta, postacie z kreskówek, a nawet samochody. W zależności od tego, co najbardziej podoba się naszemu dziecku, możemy wybrać idealną dla niego lampkę. 

Oświetlenie do pokoju przedszkolaka

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zabezpieczeniu domu przed dziećmi. Kilkuletni maluch może swobodnie poruszać się w swoim pokoju, więc na tym etapie najlepiej jest, jeśli przywiązujesz dużą wagę do zapewnienia mu bezpieczeństwa poprzez umieszczenie lamp w miejscach, w których nie będzie miał do nich dostępu. Montując oświetlenie w miejscach niedostępnych dla dziecka, Twój maluch nie odniesie obrażeń z powodu kontaktu z gorącymi żarówkami lub prądem, które mogą spowodować oparzenia. W pokoju przedszkolaka doskonale sprawdzą się wspomniane wcześniej kinkiety umieszczone przy jego własnym łóżku oraz oprawy mocowane do sufitu w postaci wiszących lampek. Wybierając oświetlenie do pokoju przedszkolaka warto zwrócić uwagę na temperaturę światła emitowaną przez żarówki. Źródło światła, które emituje neutralne kolory i ma temperaturę zbliżoną do światła dziennego, ułatwi oczom dziecka dostrzeżenie tego, co robi. Warto rozważyć zastosowanie diod LED, ponieważ żarówki te zapewniają energooszczędność, a jednocześnie utrzymują niższy poziom ciepła niż tradycyjne świetlówki — dzięki czemu są doskonałym oświetleniem górnym. 

Lampki biurkowe dziecięce — jakie kupować?

Ponieważ nasze dzieci spędzają coraz więcej czasu przy biurku, ważne jest, aby miały zapewnione odpowiednie oświetlenie, które pozwoli im widzieć, co robią. Lampy biurkowe powinny mieć szeroki zakres regulacji, aby nie tylko oświetlać powierzchnię roboczą, ale także dawać wystarczająco dużo światła do czytania i nauki, aby nauka nie była niekomfortowa.

Oświetlenie do pokoju dziecięcego na noc

Jeśli Twoje dziecko boi się ciemności, możesz użyć lampek z czujnikiem ruchu dla dzieci. Włączają się one automatycznie. Czujniki ruchu aktywują żarówkę za każdym razem, gdy nasz maluch wstaje w nocy lub pozostawia lampkę — jest to zatem niesamowicie wygodne i bezproblemowe rozwiązanie. 

W pokoju dziecka w wieku szkolnym przydatna może okazać się lampka nocna. Zapewni ona wygodne i bezpieczne warunki, w których Twoje dziecko będzie mogło czytać, nie przeszkadzając innym.

Lampa do pokoju dziewczynki

Dziewczynki często uwielbiają pastele i róże, dlatego najlepiej, aby lampa w pokoju dziewczynki była właśnie w tych kolorach. Doskonałym pomysłem będzie też lampa z ulubioną postacią z bajki lub z książki. Piękne, dziewczęce lampy dodadzą każdemu pomieszczeniu odrobinę uroku. Decydując się na delikatne wzory i pastelowe kolory z pewnością rozjaśnią każdą przestrzeń. Dodatkowo lampę sufitową do pokoju dziewczynki można uzupełnić punktowym oświetleniem w postaci lamp biurkowych lub ściennych.

Artykuł powstał we współpracy z interblue.pl

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Koszule Boston w sklepie WiekszyRozmiar.pl

koszule Boston

Boston to producent koszul w ponadwymiarowych rozmiarach, które cieszą się uznaniem wielu klientów. Co je wyróżnia? Przede wszystkim wysoka jakość, dobry krój oraz bardzo korzystna cena.  Obecnie większość producentów szyje koszule zwężanie w pasie. To trend, który otrzymuje się od wielu sezonów i jest prawdziwą bolączką dla osób, które noszą ubrania plus size. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma szyje koszule o klasycznych fasonach, proste i nie zwężane w pasie. 

Nie tylko krój wyróżnia markowe koszule Boston, dostępne w naszym sklepie internetowym. Cechuje je także wysoka jakość materiałów. Większość z nich jest wyprodukowana z tkanin, zawierających 65 proc. bawełny. Resztę stanowi poliester, który jest włóknem niezbędnym do produkcji materiałów przeznaczonych na wizytowe koszule. Nie każdy wie, że to dzięki włóknom poliestrowym koszule nie gniotą się oraz są wytrzymałe. Gdyby nie dodatek poliestru, po kilku praniach koszula nadawałaby się do wyrzucenia. 

Zaletą sprzedawanych przez nas koszul jest także szeroka gama kolorystyczna i wzornicza. Posiadamy koszule we wszystkich możliwych kolorach – nie tylko białe, szare, błękitne i granatowe, ale także zielone, czerwone, bordowe, fioletowe. Mamy także duży wybór wzorów – różne rodzaje kratek, kwiatki. Nawet najbardziej ekstrawagancki mężczyzna znajdzie u nas odpowiedni wzór. Dysponujemy ponadto różnymi fasonami – z jedną kieszonką, dwiema (w przypadku koszul w kratę) lub bez kieszeni. Warto wiedzieć, że większość posiada usztywniane kołnierzyki. Co jeszcze je wyróżnia? Koszule Boston, które sprzedajmy online są tanie. Większość z nich można kupić w cenie od 50 do 80 złotych. Nie oznacza to jednak, że są słabej jakości. Nasi klienci zapewniają, że mogą one z powodzeniem konkurować z koszulami dwa razy droższymi. 

Markowe koszule marki Boston, dostępne w naszym sklepie online, posiadają rozmiary od 3XL do nawet 8XL. Taka rozmiarówka daje gwarancję, że każdy z naszych klientów znajdzie odpowiedni produkt. Rozmiar 8XL przeznaczony jest dla panów, których obwód klatki piersiowej wynosi 160 centymetrów. 

Gdzie kupić markowa odzież Boston online? 

Nasz sklep internetowy oferuje markową odzież Boston w przystępnych cenach. Sprzedajemy online nie tylko oryginalne koszule wizytowe marki Boston, ale także inne produkty. Jeżeli chodzi o tego renomowanego producenta, to posiadamy w ofercie także flanelowe koszule, idealne do pracy, zwłaszcza w chłodniejsze dni. 

Poza markową odzieżą Boston, w naszym sklepie online można kupić produkty innych producentów, specjalizujących się w szyciu ubrań dla osób puszystych. Sprzedajemy odzież  cenionych przez klientów marek, takich jak Big Rey, Kam Jeans Wear, CIIB Jeans, Hunter, Viking, Red Polo czy Speed Exclusive For Men. Wszystkie te marki są specjalizują się w szyciu odzieży ponadwymiarowej. 

Co można u nas kupić? Między innymi spodnie dresowe, bawełniane, dżinsowe, lniane oraz sztruksowe. W naszej ofercie znajdują się też dobre jakościowe swetry, wyprodukowane z dzianiny, zawierającej w swoim składzie 70 proc. wełny. Większość z nich to zapinane pod szyję kardigany, które są bardzo uniwersalne. Można je założyć zarówno na wystawne przyjęcie, do wizytowej koszulki, jak i na co dzień czy do pracy.

Oferuje też bezrękawniki, kurtki, bluzy, t-shirty, koszulki typu polo, bieliznę, paski do spodni, a także nakrycia głowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.  

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Co się zmieniło w marketingu internetowym w czasach pandemii?

marketing w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa przyszła niespodziewanie

Zamknięto sklepy i restauracje. Wiele firm oraz zakładów pracy zawiesiło swoją działalność. Nie było wiadomo kiedy życie wróci do normalności, kiedy znów pójdziemy do ulubionych miejsc lub kiedy spotkamy się z bliskimi. Mieszkańcy wielu miast na świecie zostali zmuszeni do pozostania w domu i zdystansowania się społecznie. Dla wielu było to coś nie do przeżycia. Branża marketingu internetowego również została zmuszona do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń, a także do opracowania nowych rozwiązań.

Rola internetu podczas pandemii

Podczas pandemii wiele osób spędzało mnóstwo czasu w internecie, który stanowi rozrywkę, ale także służy do komunikowania się z innymi. W czasie pandemii możliwość połączenia się z kimś na Zoomie czy Skypie była zbawienna. Dzięki tego rodzaju platformom mogliśmy pozostać w ciągłym kontakcie z bliskimi. Ale wracając do marketingu internetowego… W tym przypadku osoby zajmujące się social media miały spore pole do popisu. Podczas pandemii powstało wiele ciekawych challengy, na przykład zadanie polegające na opublikowaniu swojego zdjęcia z dzieciństwa czy powszechnie znany #hot16challenge. Wiele brandów przyłączyło się do zabawy, która w niektórych przypadkach przyniosła większe zainteresowanie, ruch na profilu, a nawet zwiększyła zyski. Wiele marek wykorzystało strategię real time marketing i postanowiło zmienić na pewien czas swoje dotychczasowe logo, na przykład McDonald rozsunął dwa łuki, aby podkreślić jak ważny jest social distancing. Podobnie postąpiła ZARA czy piwo Żywiec. Niektóre marki postanowiły dodać do swojego logo maseczkę ochronną. W przypadku marketingu internetowego prowadzonego w social media nie było większego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Można nawet stwierdzić, że niektóre marki wręcz rozkwitły.

Co z innymi sektorami?

Podobnie było w przypadku e-commerce, czyli najprościej mówiąc – handlu elektronicznego. Ludzie skazani na lockdown, w większości przerzucili się na robienie zakupów w internecie. Podczas pandemii pojawiły się nowe potrzeby, chociażby zakup nowego komputera do nauki online lub PlayStation, które miało pomóc w pokonaniu nudy. Nierzadko też ludzie kupowali w sieci najpotrzebniejsze produkty, takie jak żywność czy środki higieniczne. E-commerce więc, miało ogromne pole do popisu. Do robienia zakupów w internecie przekonali się także seniorzy. Kolejną branżą, która zyskała podczas pandemii koronawirusa jest branża związana z rozrywką, czyli platformy z filmami, jak na przykład Netflix czy platformy sprzedające gry, jak Steam. Ludziom brakowało chodzenia do kin czy po prostu chcieli uwolnić umysł od zmartwień oglądając dobry film. Siedząc całe dnie w domu, każdy szukał jakiegoś sposobu, aby się czymś zająć. W czasie kwarantanny postawiono na dobre pozycjonowanie stron internetowych, co również wiąże się z e-commerce. Ludzie spędzali więcej czasu w sieci, a więc było duże prawdopodobieństwo, że trafią właśnie na daną stronę www.

Nie wszyscy mieli takie szczęście

Niektóre sektory poniosły ogromną stratę w związku z epidemią koronawirusa. Na szczęście, marketing internetowy poradził sobie doskonale w tej niespodziewanej sytuacji, a nawet w niektórych przypadkach wyszedł z niej ze znaczącą poprawą. Oczywiście, są firmy e-marketingowe, które poniosły pewne straty, jednak są one w mniejszości. Podsumowując, pandemia wymusiła pewne zmiany na marketingowcach z wielu różnych branż, a także utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że zawsze należy być przygotowanym na niespodziewane.

Artykuł powstał przy współpracy z agencją marketingu internetowego semtim.pl.

Kontynuuj czytanie

Popularne