Connect with us

Sport

Paki jeździeckie. Przydatne dla każdego jeźdźca.

paki jeździeckie rodzaje

Jeździectwo jest sportem, do którego niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Cały ekwipunek może ważyć dość sporo, dlatego niezbędne jest posiadanie odpowiednich kontenerów, do których zostanie on zapakowany. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje pak jeździeckieckich oraz w jaki sposób wybrać paki jeździeckie?

Jak wygląda paka na sprzęt?

Wiele osób może nie kojarzyć konstrukcji tego elementu wyposażenia jeźdźca. Paka jeździecka jest formą małej metalowej szafki wyposażonej w kółka. Najczęściej bryła paki jest niska, ale dość szeroka. Każdy model może różnić się ilością szuflad, półek oraz rozmieszczeniem wieszaków w komorze głównej. Kółka są najczęściej gumowe, co sprawia, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale producenci oferują możliwość wymiany na pneumatyczne, które bardzo dobrze spełniają swoje zadanie.

Paka na sprzęt z różnego rodzaju tworzyw. Którą wybrać?

Jest to jeden z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ to od niego zależy to, jaką trwałością będą odznaczały się dane paki jeździeckie oraz ich cena. Najtańsze modele pak będą wykonane z cienkiej blachy, bardzo często wykończonej aluminium. Ich cena jest najniższa, a zabezpieczenie powierzchni pak lakierem sprawi, że będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Trzeba być jednak świadomym, że jest to najtańsza opcja i mimo wszystko żywotność takich pak może nie być największa.

Paki jeździeckie ze stali — czy warto kupić?

Szukając trwalszych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na paki jeździeckie wykonane ze stali kwasoodpornej. Wytrzymałość takiego sprzętu jest nieporównywalnie większa w stosunku do standardowej blachy i może być on zdatny do użytku praktycznie przez większość aktywności jeźdźca. Z tego powodu, warto zadać sobie pytanie, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na wyposażenie stajni i jeżeli istnieje taka możliwość, warto zdecydować się na droższy sprzęt.

Ilość miejsca na ekwipunek — pojemność paki

Kolejnym aspektem, na który powinien zwrócić uwagę każdy jeździec to ilość miejsca wewnątrz pak. Możliwość przenoszenia sprzętu jest głównym zadaniem, które mają spełniać, dlatego odpowiednie rozmieszczenie półek oraz ilość miejsca wewnątrz są bardzo istotnymi cechami.

Istnieją również mniej praktyczne, ale bardziej personalne, aspekty takie jak materiał wykończenia wnętrza. Chcąc mieć pewność, że nasz sprzęt jest bezpieczny i nie grozi mu żadne otarcie, warto wybrać paki z wyścieleniem wykonanym z delikatnego materiału. W ten sposób można ze spokojem wkładać siodło do środka bez zmartwień o to, czy nie doszło do jakiegoś niechcianego otarcia, które może skutecznie zmniejszyć komfort jeźdźca oraz konia podczas jazdy.

Równiarki i adaptery niezbędnym elementem wyposażenia

Podsumowując, paki oraz równiarki adaptery to jedno z koniecznych elementów wyposażenia jeźdźca, które powinien mieć w swoim posiadaniu. Im więcej ekwipunku posiada dana osoba, tym większa paki powinny znaleźć się w jego kręgu zainteresowania. Chcąc mieć pewność, że spełniają swoją rolę w stu procentach, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostały wykonane. Cienka blacha bywa dużo tańsza, jednak jej wytrzymałość może nie być wystarczająca. Kiedy odpowiedni sprzęt zostanie zakupiony, można w końcu wybrać się do spa dla koni.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem bmhorse.com.

Kontynuuj czytanie

Sport

Koronawirus w sporcie

Sport odgrywa w naszym życiu bardzo dużą rolę. Często sami decydujemy się na jego uprawianie. W trosce o zdrowie i kondycję, ale także w pogoni za smukłą sylwetką zaczynamy biegać, chodzić na siłownię, basen czy wybieramy się na długie przejażdżki rowerowe. Oprócz uprawiania sportu, również lubimy oglądać sportowe rywalizacje. Sport potrafi zjednoczyć kibiców, ale też różnić, w szczególności kiedy grają dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Niemal co roku odbywa się jakaś ogromna impreza sportowa – Euro, Mundial czy Igrzyska Olimpijskie. Każda z takich imprez zawsze przyciąga tysiące ludzi.
Niestety, tego roku wszystkie masowe imprezy sportowe zostały odwołane. Świat sportu stanął w miejscu. W obawie rozprzestrzeniania się koronawirusa, postanowiono odwołać wydarzenia sportowe na całym świecie. Była to okropnie przykra wiadomość dla fanów sportu ze wszystkich krajów, ale i dla sportowców, którzy od wielu lat przygotowywali się do danych zawodów.

Wielkie imprezy odwołane

Tego roku na czerwiec i lipiec były zaplanowane Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Rywalizacja między drużynami piłkarskimi z większości europejskich krajów miała odbyć się w 12 miastach z 12 krajów Europy: Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Kopenhadze, Bilbao, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku, Glasgow, Dublinie i Londynie. Przez szalejącą na całym świecie pandemię, zrezygnowano się przełożyć wydarzenia na następny rok. Na szczęście w kwestii miast nic się nie zmieniło. Jak wcześniej planowano, inaugurację zaplanowano w Rzymie, natomiast finał odbędzie się w Londynie. Kibice muszą po prostu jeszcze trochę poczekać, a piłkarze zyskali dodatkowe miesiące na przygotowanie się.
Innym popularnym wydarzeniem sportowym, które zostało przełożone są Letnie Igrzyska Olimpijskie. Tego roku miały odbyć się w Tokio. Początkowo planowane były na lipiec i sierpień, jednak i one zostały przeniesione na 2021 rok. W tym przypadku również oprócz roku, w którym Igrzyska Olipijskie się odbędą, nic się nie zmienia.

Oprócz wielkich sportowych imprez odwołano także innego rodzaju mniejsze imprezy sportowe. Nie odbywały się żadnego rodzaju mecze – ani w piłkę nożną, ani w koszykówkę czy piłkę ręczną, zamknięto baseny, korty tenisowe, siłownie, kółka sportowe dla dzieci także zostały zawieszone. Dla wielu ludzi był to cios poniżej pasa. Większość z nich zdecydowało się ćwiczyć samemu w domu. W internecie jest mnóstwo filmów instruktażowych z ćwiczeniami oraz gimnastyką. Wystarczyły tylko chęci!

Powoli wracamy do gry

Od kilku tygodni świat zaczyna wracać do normy. Ponownie otwierają się sklepy czy miejsca kultury. W końcu przyszedł także czas na miejsca sportowe. Coraz to kolejne siłownie, baseny, hale sportowe otwierają się na nowo. Ludzie wreszcie mogą wrócić do swoich sportowych przyzwyczajeń.
Na stadiony również powrócili piłkarze, a wraz z nimi kibice. Ponownie organizowane są mecze. Oczywiście wszystko z przestrzeganiem higieny oraz innych zaleceń, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dla wielu kibiców powrót meczy na stadiony jest niemal spełnieniem marzeń.

Po poluzowaniu zakazów spowodowanych epidemią, nie pozostaje nic innego jak cieszyć się możliwością uprawiania swojego ulubionego sportu oraz oglądaniem meczy ulubionej drużyny. Natomiast Ci, którzy z niecierpliwością czekają na międzynarodowe imprezy sportowe będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Kontynuuj czytanie

Popularne