Connect with us

Prawo

Sprawdzona szkoła jazdy w mieście Bydgoszcz

nauka jazdy

Szukasz sprawdzonej szkoły jazdy?

Szukasz dobrej szkoły do kursu prawo jazdy w Bydgoszczy? Dobra szkoła jazdy, czyli jaka? Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

 1. Jak wybrać instruktora nauki jazdy?
 2. Czego można się spodziewać po lekcjach jazdy?
 3. Korzyści płynące z nauki jazdy z profesjonalnym instruktorem?
 4. Jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem ?
 5. Porady dla początkujących kierowców?

Szkoła jazdy w Bydgoszczy – jaka?

Masz dość stania w miejscu? Wybierz mobilność i praktykę. Bydgoszcz to idealne miejsce do zdania egzaminu. Nasza szkoła jazdy nauczy Cię wszystkiego, co powinien wiedzieć dobry kierowca. Dlaczego warto z nami jeździć? Z łatwością uczymy w miłej atmosferze. Każdy z naszych instruktorów jest nie tylko doświadczonym kierowcą i cierpliwym nauczycielem, ale także miłą osobą do miłego spędzenia czasu.

W naszej szkole jazdy chcemy być pozytywnie oceniani przez klientów. Dlatego jako szkoła jazdy Bydgoszcz i najlepszym dowodem na to są rekomendacje od byłych kursantów, którzy przeszli z nami wcześniej – co pokazuje, jak bardzo byli zadowoleni ze swoich doświadczeń w tej placówce! Oferujemy kursy dla tych, którzy chcą nauczyć się obsługi samochodów lub po prostu chcą mieć kilka dodatkowych godzin na swoim prawie jazdy; wszystko to w przyjemnej atmosferze, gdzie ludzie czują się komfortowo, dzieląc się historiami przy porcji kawy w przerwach między sesjami (lub nawet po).

Szkoła jazdy zdjęcie 2
Szkoła jazdy zdjęcie

Skuteczna nauka jazdy

Prowadzenie samochodu nigdy nie było łatwiejsze! W naszej szkole kompleksowo przygotowujemy naszych kursantów – oferujemy kursy teoretyczne i praktyczne kursy jazdy, a także gwarantujemy badanie lekarskie i egzamin wewnętrzny w siedzibie naszej firmy w celu sprawdzenia umiejętności przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy B.

Nasza Szkoła Jazdy powstała w Bydgoszczy powstała w latach 2000. Prowadzimy kursy na prawo jazdy i maszynistów do motocykli, samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Zajęcia teoretyczne: od popołudnia do południa, od soboty do niedzieli, sam w domu. Od dłuższego czasu Centrum Szkolenia Kierowców rozszerzyło swoją ofertę o szkolenia kierowców zawodowych (kursy transportu osobowego i towarowego: szkolenie regularne, kwalifikacje wstępne) oraz wpis kodu 95 (również w języku rosyjskim) do prawa jazdy.

Od lat należymy do czołówki na wszystkich poziomach bydgoskiej szkoły nauki jazdy. Działamy rzetelnie, dlatego jesteśmy szkołą, którą nasi uczniowie chętnie polecają. Największą siłą Korsanta jest nasza mobilność. Każdego dnia czeka na Ciebie 6 pojazdów szkoleniowych oraz 7-osobowy sztab instruktorów gotowy do pracy 7 dni w tygodniu. Prowadzimy lekcje jazdy z wykorzystaniem najnowszych i najskuteczniejszych zasad nauczania opartych na wiedzy psychologicznej na temat procesu uczenia się, coachingu i poradnictwa.

Prawo jazdy w Bydgoszczy – gdzie?

Bydgoskie szkoły jazdy oferują:

 • kursy na prawo jazdy A1, A2, A, B, T, C, C + E dostosowane do potrzeb klienta
 • szkolenia e-learningowe dla kierowców zawodowych.
 • Stanowisko egzaminacyjne tożsame z egzaminem państwowym WORD
 • stanowisko przygotowane zgodnie ze standardami szkolenia (obok stanowiska egzaminacyjnego w Bydgoszczy)

Ośrodek Szkolenia Kierowców w Bydgoszczy to szkoła przyjazna uczniom i dostosowana indywidualnie do każdego klienta. Pracujemy zgodnie z najwyższymi standardami, aby nie zawieść Twojego zaufania. Posiadamy w pełni wykwalifikowanych wykładowców. Gwarantujemy, że będziesz dobrze przygotowany do egzaminu państwowego, dzięki któremu uzyskasz wymarzone prawo jazdy. Z naszą pomocą zostanie to zrobione profesjonalnie, szybko i bezpiecznie w dobrej atmosferze…)

Szkoła jazdy zdjęcie 1
Szkoła jazdy zdjęcie

Nauka jazdy Bydgoszcz – sprawdź

Skuteczne lekcje jazdy wymagają nie tylko wiedzy i dużego doświadczenia instruktora, ale także stosowania metod zapewniających spokojne i łatwe przyswajanie nowych umiejętności. Nasze prawo jazdy to nie tylko opieka wykwalifikowanych wykładowców, ale także nowoczesne wyposażenie sal wykładowych oraz bezpieczne, sprawne technicznie pojazdy. Nasze najlepsze wyceny dokonujemy poprzez ciekawe kursy teoretyczne w PoRD oraz kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Najwyższej jakości szkolenia i świetna atmosfera sprawiają, że obecni kierowcy polecają nas innym. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze kursy jazdy, jak i każdy z nich, spełniały Państwa oczekiwania, co potwierdzają pochlebne komentarze naszych kursantów. Jak wybrać dobrą szkołę jazdy?

Prowadzimy szkolenia terenowe dla kandydatów na kierowców B, C, D. Kursy przyspieszone obejmują zakwaterowanie, wyżywienie, podręczniki oraz wewnętrzne egzaminy teoretyczne i praktyczne. Szkolenie standardowe trwa od dwóch do trzech tygodni (w zależności od kategorii) i kończy się egzaminem państwowym w Bydgoszczy. Zobacz więcej o Szkole Jazdy Strażak

Zaprasza na kursy na prawo jazdy, B, C, CE, Kwalifikacje Wstępne oraz inne kursy dofinansowane w 90% – bezrobotni, zatrudnieni, studenci, studenci. Zapraszamy do udziału w szkoleniu dofinansowanym w 70% dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą i pracę – zwrot kosztów po ukończeniu 70% szkolenia. Pokoje wieloosobowe są dostępne, jeśli chcesz uczęszczać na zajęcia z członkami rodziny lub osobami towarzyszącymi. Twoi bliscy na pewno nie będą się nudzić, Bydgoszcz i okolice pełne są atrakcji turystycznych, a latem oferują różnorodne kąpieliska, szczególnie polecamy wypoczynek nad Jeziorem Ślesińskim.

O mieście Bydgoszcz

W Bydgoszczy nie tylko znajdziesz dobrą szkołę jazdy do nauki prowadzenia auta. Bydgoszcz to bogactwo ogrodów i parków (m.in. największy park miejski, Myślcinek), a także liczne oferty dla miłośników sportów wodnych (m.in. tory regatowe i zajęcia takie jak Woda Bydgoska czy Bydgoszcz Triathlon na rzece śródmiejskiej). Polska jest krajem, który znajduje się w Europie Środkowej. Ma długą i ciekawą historię, która jest pełna sztuki, kultury i naturalnego piękna. Jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Polsce jest miasto Bydgoszcz. To tętniące życiem miasto ma tak wiele do zaoferowania odwiedzającym, od fascynującej średniowiecznej architektury po wyśmienite jedzenie i wino. Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń w Europie, koniecznie dodaj Bydgoszcz do swojej podróżniczej bucket list!

Co jeszcze w Bydgoszczy

Jeśli szukasz szkół jazdy w Bydgoszczy, to powinieneś wiedzieć coś więcej o tym mieście. Bydgoszcz jest jedną z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego. Jest siedzibą wojewódzkich i większości urzędów administracji państwowej. Wystarczy rozpocząć zwiedzanie Bydgoszczy wodnym busem. Dwie trasy turystyczne – Słoneczna i Staromiejska mają na celu zaprezentowanie największych zabytków miasta. Jeśli szukasz ekscytującego miasta do zwiedzenia w Polsce, nie szukaj dalej niż Bydgoszcz. Ta tętniąca życiem metropolia jest domem dla wielu atrakcji, w tym muzeów, teatrów i parków. Znajdziesz tu również wiele restauracji i barów, co gwarantuje, że nigdy nie zabraknie Ci rzeczy do zrobienia. Dlaczego więc nie zarezerwować wycieczki do Bydgoszczy już dziś? Na pewno nie pożałujesz! Na południu miasta, równolegle do rynku, przebiega ul. Długa, niegdyś główna droga, łącząca dwie z trzech bram miejskich: Poznańską na zachodzie i Torrenską (Kujawską) na wschodzie. Ważne są również inne ulice (Wodna, Pod Blankami, Farna), ale wiele z nich powstało później, dopiero w XVII i XVIII wieku.

Jeśli szukasz skutecznej szkoły jazdy, która pomoże Ci zdać egzamin, chętnie Ci pomożemy. Nasi doświadczeni instruktorzy zapewnią Ci niezbędne lekcje i praktykę, abyś był gotowy do egzaminu.

Kontynuuj czytanie
3 komentarze

3 Comments

 1. Pablo2

  20 lutego 2022 at 22:40

  Jeśli szukasz świetnego artykułu do przeczytania, gorąco polecam ten. Jest dobrze napisany i dostarcza cennych informacji. Dodatkowo, może pomóc Ci poprawić swoje umiejętności i znaleźć dobrą szkołę jazdy

 2. Miki32

  21 lutego 2022 at 09:41

  Ekstra. własnie szukam OSK w Bydgoszcy….

 3. Marta Z.

  22 lutego 2022 at 14:40

  Świetny artykuł… dobrze się czyta. Bo właśnie szukałam szkoły jazdy z bydgoszczy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prawo

Zwolnienie lekarskie — co na ten temat mówi Kodeks Pracy?

pracownicy - zwolnienie lekarskie

W przypadku choroby pracownik może otrzymać zwolnienie lekarskie. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się ze wszystkimi jego najbardziej istotnymi zagadnieniami.

Informacje o chorobie

Przede wszystkim pracownik, który znajduje się na zwolnieniu lekarskim, ma obowiązek przekazania informacji na ten temat swojemu pracodawcy. Pracodawca w prowadzonej ewidencji czasu pracy pracowników powinien odnotować fakt nieobecności w pracy, a także jego powód. Natomiast pracownik powinien udzielić informacji pracodawcy nie później niż w drugim dniu swojej nieobecności. Należy również w tym przypadku uwzględnić czas trwania zwolnienia, który także jest bardzo istotny dla pracodawcy.

Zalecenia lekarza

Każdy pracownik, który znajduje się na zwolnieniu lekarskim, ma obowiązek stosowania się do wszystkich zaleceń lekarza, które na dany moment otrzymał. Może mieć to dość spory wpływ na szybkość jego powrotu do zdrowia, dlatego jest tak niezwykle kluczowe w całym procesie. Czas, który pracownik spędza w domu, powinien być wykorzystany jak najbardziej efektywnie, jeśli chodzi o proces zdrowienia. Dlatego warto pamiętać o tym obowiązku.

Niepodejmowanie innej pracy

Bardzo istotną kwestią podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim jest niepodejmowanie innej pracy zarobkowej przez pracownika. Dzięki temu pracownik będzie mógł szybciej wrócić do zdrowia, a także wrócić do pełnienia swoich zawodowych obowiązków w pracy. Ma to duże znaczenie w kontekście funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Dodatkowo w przypadku podejmowania się innej pracy zarobkowej pracownik nie stosowałby się do uzyskanych zaleceń lekarza, co jest niezgodne z aktualnym orzecznictwem.

Prawo do wynagrodzenia

Pracownik, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, ma również pewne prawa. Wśród nich można przede wszystkim wymienić prawo do wynagrodzenia, które ma dla niego bardzo duże znaczenie. Pracownik na początku otrzymuje wynagrodzenie ze środków pracodawcy, dlatego księgowość powinna uwzględnić ten fakt. Natomiast jeśli zwolnienie się przedłuża powyżej trzydziestu trzy dni, to zasiłek chorobowy wypłacany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warto o tym wiedzieć.

Ochrona przed zwolnieniem

Każdy pracownik przebywający na dany moment na zwolnieniu lekarskim jest chroniony przed zwolnieniem. Dzięki temu po zakończeniu zwolnienia lekarskiego będzie miał możliwość powrotu na wcześniej zajmowane przez siebie stanowisko pracy. Zwolnienie pracownika na zwolnieniu lekarskim może nastąpić jedynie w przypadku zwolnień grupowych lub likwidacji zakładu pracy. Jednak przed podjęciem tego rodzaju działań polecane jest takie rozwiązanie, jak audyt pracowniczy. Warto je uwzględnić.

Leasing pracowników

W przypadku przejścia pracownika na zwolnienie lekarskie o dłuższym terminie warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak leasing pracowniczy, czyli pracownik na zastępstwo. Po wdrożeniu się w zadania realizowane przez dane przedsiębiorstwo pracownik będzie miał możliwość zastąpienia osoby, która znajduje się na zwolnieniu lekarskim. Warto się zastanowić nad taką możliwością.

Artykuł powstał we współpracy z payroll.pl.

Kontynuuj czytanie

Bezpieczeństwo pracy

Kto może skorzystać ze szkolenia BHP w formie online?

kobieta na szkoleniu online

Zdalne kursy to w przypadku wielu branż sprawdzone rozwiązanie powalające na dokształcenie pracowników bez wychodzenia z domu. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku szkoleń BHP, precyzowanych przez odrębne przepisy. Prawo określa częstotliwość oraz sposób ich przeprowadzania i tutaj nasuwa się pytanie: czy można je zorganizować przez Internet?

Czy kursy BHP online są legalne?

Chociaż rekomenduje się korzystanie ze stacjonarnej formy szkolenia, to niektóre z nich można zorganizować w formie zdalnej. W czasie przed pandemią koronawirusa tego typu forma przysługiwała przedstawicielom niektórych branż i to tylko w przypadku kursów okresowych. Każde przeszkolenie na początku nowej pracy wymagało obecności podczas stacjonarnego modelu nauki.
Wiele zmieniło pojawienie się zagrożenia związanego z COVID-19. Na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-21 w czasie stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego możliwe jest przeprowadzenie prawie wszystkich szkoleń w formie zdalnej. Wyjątek to jedynie instruktaże stanowiskowe.

Kto może skorzystać z internetowego szkolenia BHP?

Na mocy nowych przepisów podczas ogłoszonego oficjalnie stanu zagrożenia epidemicznego (i tylko wtedy) skorzystać może każdy, pod warunkiem, że nie jest to instruktaż stanowiskowy. Wówczas, szczególnie w przypadku osób na stanowisku robotniczym, konieczny jest kurs stacjonarny.
Poza szczególnymi okolicznościami internetową naukę mogą odbyć w ramach szkolenia okresowego pracodawcy oraz kierownicy, pracownicy inżynieryjno-techniczni, administracyjno-biurowi oraz ci zatrudnieni w sektorze BHP.

chłopak na szkoleniu online

Dlaczego internetowy kurs BHP nie zawsze jest możliwy?

Instruktaż stanowiskowy, czyli najczęstszy przypadek wymogu szkolenia stacjonarnego ma za zadanie zapoznać daną osobę stricte z danym miejscem pracy. Poznanie go za pomocą nawet najnowocześniejszych technologii zwykle nie byłoby możliwe. Oprócz tego mogłoby nawet stworzyć zagrożenie związane z brakiem doświadczenia, a nie to jest przecież celem tego typu kursu. Obsługa maszyn, poznanie możliwych zagrożeń i przekonanie się jak wszystko działa w praktyce, nie są aspektami, które można poznać wyłącznie teoretycznie, więc nie da się ich przeprowadzić w takiej formie.

Jak często powinny odbywać się odpowiednie szkolenia?

Po zatrudnieniu, a najlepiej przed rozpoczęciem pracy każda nowo zatrudniona osoba powinna przejść instruktaż ogólny oraz stanowiskowy. Poza tym pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom szkoleń okresowych. Najrzadziej, bo co 6 lat szkolą się pracownicy biurowo-administracyjni. Nieco częściej, raz na 5 lat, kurs przechodzą osoby zatrudnione na stanowiskach inżynieryjno-technicznych, a także pracodawcy, kierownicy i ludzie z sektora BHP. Robotnicy muszą szkolić się co 3 lata, zaś ci pracujący w szczególnie niebezpiecznych warunkach raz w roku.

Mimo że opcja zdalnego szkolenia BHP wydaje się obiecująca, to niestety nie zawsze jest możliwa. Kiedy tylko można, warto się jednak na nią zdecydować, aby oszczędzić czas i pieniądze.

Artykuł powstał we współpracy z firmą masil.pl.

Kontynuuj czytanie

Finanse

Outsourcing BHP

budowniczy na budowie

Zbiór zasad oraz przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy jest bardzo ważny. Został określony po to, aby ochraniać zdrowie i życie wszystkich pracowników. Ma on szczególne znaczenie np. na budowie, gdzie może zdarzyć się nagły wypadek. Właściciel firmy budowlanej ma więc obowiązek organizować okresowe szkolenia w tym temacie i spełnić wszelkie wymogi BHP (zakupić sprzęt oraz przygotować odpowiednią dokumentację, gdzie będzie opisana ocena ryzyka zawodowego).

Najważniejsze wytyczne BHP na placu budowy

Przed rozpoczęciem prac, wszystkie zatrudnione osoby powinny oczywiście przestrzegać warunków i zasad, o których mówi prawo budowlane. Nie tylko chodzi o to, aby mieli prawidłowo zapięte szelki w trakcie zadań wykonywanych na wysokościach (na uziemionym, posiadającym instalację piorunochronną rusztowaniu).

Musi mieć założoną profesjonalną odzież ochroną, kaski i obuwie robocze. Inne bardzo ważne normy związane są m.in. z: postępowaniem w razie pożaru, obsługą urządzeń technicznych i ich stanem (nie tylko mowa o zwykłych drabinach), a także wydaniem właściwego sprzętu zabezpieczającego.

O przestrzeganie bhp na budowie dba oczywiście jej kierownik. On daje pracownikom do podpisania listę obecności, a także zaznajamia ich z licznymi zagrożeniami, planem ochrony zdrowia, zasadami poruszania się po placu, procedurą udzielania pierwszej pomocy, itd. Co więcej, musi pamiętać o stosowaniu znaków bezpieczeństwa (zakazu i nakazu).

Natomiast pracodawca poza zakupem sprzętu, nie może zapomnieć o sporządzeniu dokumentu bhp. Jest to ocena ryzyka zawodowego, dzięki której można określić zagrożenia i zwiększyć poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy i w trakcie prac budowlanych.

pracujący budowniczy

Co musi zawierać dokument BHP?

Przygotowując ocenę ryzyka zawodowego w formie pisemnej, każdy właściciel zakładu powinien opisać szczegółowo każde stanowisko pracy. Co więcej, musi precyzyjnie wymienić wszystkie niebezpieczeństwa, na jakie są narażone zatrudnione osoby.

W odpowiednim miejscu w takim dokumencie nie może także zabraknąć informacji o tym, co zrobić, aby uniknąć ryzyka poważnego wypadku. Chodzi np. o uruchamianie urządzeń i maszyn tylko zgodnie z ich instrukcją obsługi.

Kiedy ocena ryzyka zawodowego będzie już gotowa, to trzeba ją przedstawić nowym pracownikom firmy budowlanej. Zanim obejmą oni przydzieloną funkcję, muszą potwierdzić zapoznanie się z tym dokumentem, a następnie własnoręcznie go podpisać!

BHP Outsourcing

Czasem jednak sporządzenie oceny ryzyka jest dość skomplikowane, zajmuje wiele czasu i generuje dodatkowe, wysokie koszty. Wtedy właściciel przedsiębiorstwa może (pozwalają na to przepisy) skorzystać ze stałej pomocy zewnętrznych firm, które zapewnią kompleksową obsługę. Jest to tzw. bhp outsourcing.

Świetnym wyborem będzie chociażby masil.pl. Doświadczeni specjaliści tam pracujący, w rzetelny sposób przygotują odpowiednią dokumentację. Dzięki nim nie ma mowy o nałożeniu kary (nawet w formie więzienia) w razie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Ocenę ryzyka Masil i inne podobne firmy dokonują w kilku etapach. Najpierw zajmują się bardzo szczegółowym przeglądem stanowisk pracy oraz identyfikacją zagrożeń. Później określają, kto i w jakim dokładnie stopniu narażony jest na owe zagrożenia. Kolejnym krokiem będzie szacowanie ryzyka oraz ocenianie skuteczności samych zabezpieczeń. Na koniec specjaliści zanotują własne spostrzeżenia i podejmą decyzje związane bezpośrednio z redukcją ryzyka.

kierownik budowy

Koordynowanie robót budowlanych

BHP Outsourcing to bardzo szeroka usługa, w której skład wchodzą także inne czynności. Mowa, chociażby o organizowaniu kursów bhp i analizie bezpieczeństwa maszyn. Ale bardzo ważne jest także coś jeszcze. Co takiego?

Właściciel firmy budowlanej może wynająć fachowców z Masil, aby ci zajęli się koordynowaniem robót. Jak wówczas mniej więcej wygląda ich praca? Realizują np. zadania, które zapobiegają zagrożeniom bezpieczeństwa, i dzięki którym możliwa jest pełna ochrona zdrowia. Co więcej, doradzają w sporządzeniu instrukcji bezpiecznego wykonywania robót (musi ona uwzględniać warunki prowadzonych prac budowlanych przez wykonawców).

Odpowiedzialność za wypadek na budowie

Mimo opracowania tylu powyższych norm i zasad bhp na budowie, i tak dochodzi do poważnych wypadków. Dane Głównego Urzędu Statystycznego przerażają. W pierwszym półroczu 2020 roku miało miejsce ponad tysiąc trzysta takich zdarzeń. Wielu pracowników zostało ciężko rannych, a czternastu z nich niestety zmarło. Dlatego na koniec artykułu przyjrzyjmy się ogólnie kwestii dotyczącej odpowiedzialności za wypadek w trakcie robót budowlanych. Okazuje się, że może mieć ona charakter karny oraz cywilny. Jeżeli pracodawca nie zapewni odpowiednich warunków, a zasady bhp na budowie nie będą przestrzegane, to należy spodziewać się odpowiednich konsekwencji. Jednak nie zawsze odpowiedzialność spada na samego właściciela. Wiele zależy od stanu faktycznego. Czasem więc kara spotka także leniwego kierownika budowy, mistrza budowlanego, projektanta czy inwestora.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną internetową masil.pl.

Kontynuuj czytanie

Popularne